Výrobce: Iswari

Spirulina BIO tablety

Dostupnost:
Skladem - expedujeme okamžitě

Hodnocení zákazníků:
100%

Spirulina je zelenomodrá řasa, která se vyskytuje zejména v jezerech tropických a subtropických oblastí a v říčních tocích. Je velice bohatá na kvalitní bílkovinu (58 % proteinů, např. maso 25 %, vejce 50 %) obsahující všechny aminokyseliny. Kromě toho je spirulina skvělý detoxikant, zdroj beta-karotenů, vitamínů, antioxidantů a řady zdraví velmi prospěšných látek. Spirulina od Iswari je v práškové lehce stravitelné formě a chutná podobně jako ostatní řasy. Tablety jsou vyrobeny pouze tlakem, neobsahují žádné pojivové látky. Jedná se o 100% čistou spirulinu. Více o produktu

  • 250 tablet Spirulina BIO tablety
    Ušetříte
    5%
    Vaše cena
    189 Kč
Balení: Původní cena: Vaše cena: Ušetříte:  
250 tablet 198 Kč 189 Kč 5 %

Produktů k porovnání 13 Zobrazit

Pomůže a poradí

Daniela Juráková

Produktový manažer

775 502 686

Nahoru

Detailní popis

- Skvělý detoxikant
- Mimořádně vysoký obsah kvalitní bílkoviny
- Bohatý zdroj antioxidantů, beta-karotenů a vitamínů
- Zvyšuje imunitu

Spirulina je jednou z nejstarších forem života na zemi. Jako součást jídelníčku byla známa již některými prastarými kulturami. Např. pro obyvatele dnešní oblasti Mexico City byla po několik tisíciletí hlavním zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Je známo, že Aztékové ji konzumovali před příchodem Španělů společně s kakaem.

Spirulina má velmi vysokou nutriční hodnotu díky mimořádně vysokému podílu bílkovin a absenci celulózy v buněčné stěně. Proto je vhodná jako potravinový doplněk pro osoby se sníženou schopností příjmu potravin. Ze všech živých organismů je podíl bílkoviny u spiruliny nejvyšší – mezi 65 % až 71 %. Kromě toho protein spiruliny obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Proteiny se nejen podílejí na tvorbě svaloviny, ale jsou důležité i pro celkový metabolismus. Pokud si uvědomíme, že při tepelné úpravě masa a vajec je zhruba 50 % bílkoviny zničeno, stává se spirulina výborným doplněkem naší potravy.
Spirulina obsahuje mimořádně vysoké hodnoty antioxidantů v podobě beta-karotenu, chlorofylu, zeaxantinu a phycocyaninu. 

Dále ve spirulině nalezneme velmi vysoké hodnoty gama-linolenové kyseliny (GLA), která patří mezi nenasycené mastné kyseliny.
Byla provedena studie na 270 dětech žijících v zamořené oblasti Černobylu, které trpěly zvýšenými alergickými reakcemi. Jejich stav se razantně zlepšil po šesti týdnech požívání 5 g spiruliny denně. Spirulina působí na naši imunitu díky vysokým obsahům beta-karotenu, lipo-polysacharidům LPS a phycocyaninu. Aminokyseliny a sacharidy obsažené ve spirulině se velmi lehce vstřebávají. Tím jsou v krvi udržovány dostatečně vyskoké hladiny těchto látek a tak mozek nevysílá časté signály hladu. 

vitaminů je spirulina bohatá na vit. sk. B (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B12)- ten v případě spiruliny na základě výzkumů nezvyšuje jeho množství v krvi, avšak společně s phycocyaninem napomáhá využití železa pro krvetvorbu), vit. E a H. Z minerálů pak spirulina obsahuje celé spektrum stopových prvků, např. draslík elektrolytická rovnováha), fosfor (hustota kostí, trávení), hořčík (zdraví kostí a zubů, činnost svalů a srdce, vstřebávání vit. C, B a bílkovin), mangan (činnost enzymatického systému, stabilizace hladiny cukru v krvi), selen (antioxidant), vápník (zdraví kostí a zubů, přenos nervových vzruchů), zinek (enzymatická složka), železo (složka hemoglobinu, přenos kyslíku).

Nahoru

Dávkování

První den konzumujte 3x denně jednu tabletu po jídle. Každý den přidejte ke každé dávce jednu tabletu, tak abyste po týdnu konzumovali 3x denně 7 tablet. Nepřekračujte denní dávku!

Nahoru

Složení

  1. Bio spirulina 100 %

Nutriční a energetické hodnoty

312 kcal (1310.4 kJ)

Nutriční hodnoty

57 % Bílkoviny 57 g
15 % Sacharidy 15 g
z toho cukry 3,7 g
1,3 % Tuky 1,3 g
z toho nasycené mastné kyseliny 500 mg
8,3 % Vláknina 8,3 g
0,9 % Sůl 900 mg
12 kcal (50.4 kJ)

Nutriční hodnoty

57 % Bílkoviny 2,3 g
15 % Sacharidy 0,6 g
z toho cukry 0,1 g
1,3 % Tuky 0,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny 20 mg
8,3 % Vláknina 0,3 g
0,9 % Sůl 36 mg

Stopové prvky obsažené ve 100 g

8.1% DDD
Železo 11,3 mg
76% DDD
Vitamín B12 1,9 μg

Upozornění: Produkt byl testován v evropské laboratoři na přítomnost těžkých kovů, pesticidů a rovněž na kontaminaci mikrobiologickými a kvasinkovými kulturami. Pravidelná konzumace spiruliny není vhodná pro těhotné a kojící ženy, protože toxické látky se vylučují mj. tělními tekutinami vč. mateřského mléka!

Nahoru

Časté dotazy

Máte nějaký dotaz ohledně tohoto zboží? #1
Pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku, napište nám. Klikněte na tlačítko níže my vám co nejdříve odpovíme.

Nevíte si rady s výběrem?

Zeptejte se!
Nahoru

Související produkty

Nahoru

Naposledy shlédnuto